V posilovaném těle zdravý duch – jak začít a mít se lépe?

Kentoya fitness

Když chcete žít život naplno, nesmíte jen sedět a kynout. Je třeba tělo pravidelně trénovat, aby v pohodě zvládlo všechny vaše rozmary. Bláznivý výlet za východem Slunce na Sněžku, 30 kilometrů na vodě, výlet na kole nebo adrenalinový sjezd Ještědu na koloběžce – jakákoliv sportovní aktivita najednou bude snadnější a tak i zábavnější. Vrhněte se na posilování! Začít není vůbec složité!

Proč se posilováním „trápit“ a kde hledat pomoc?

Posilování je perfektní sport pro každého, protože při něm dochází nejen k formování postavy do ideálních tvarů. Během cvičení se posiluje hlavně kardiovaskulární systém. Tělo je proto silnější a odolnější. Aby snaha přinesla kýžený efekt, je zásadní posilovat správně. Mějte na paměti, že každé tělo je jiné a snese jinou tréninkovou zátěž. Navíc při nesprávném provádění cviků může dojít i k velmi vážným poraněním.

Bez trenéra nikdy!

Nic z toho se nestane, když se spojíte s trenérem a necháte si od něj sestavit optimální tréninkovou dávku. Trenér vám také poradí s dokonalým prováděním jednotlivých cviků a naučí vás vytrvalosti. Vaším osobním trenérem se může stát třeba i Lukáš Osladil – známý český kulturista, který zaznamenal i mezinárodní úspěchy. Stačí jen zavítat na správné místo. Lukáš aktuálně působí v Kentoya fitness posilovna Praha. Lukáš dokáže poradit i s jídelníčkem. Jaké změny vás v jídle čekají a neminou? Čtěte zde.

Kentoya fitness

Výdrž a odměny

Posilování se na těle projeví jen tehdy, je-li vykonáváno delší dobu. Rozhodně nečekejte, že se svaly vyrýsují za týden. První viditelné výsledky se dostaví asi po 3 měsících intenzivního tréninku. Jak vytrvat? Stanovte si s trenérem reálný cíl – tj. například zhubnout 5 kg, shodit 7 cm v pase apod. a toho se držte. Každý týden si zapisujte pokroky, právě to vás bude motivovat a vydržíte i ve chvílích, kdy bude bolet celé tělo. A rozhodně nezapomeňte na odměny. Můžete navštívit třeba solárium Praha, zajít si na masáže nebo se odměnit nějakou raw dobrotou.