První pomoc při bolesti zubů

První pomoc při bolesti zubů

Přestáváte vnímat vše, co se děje kolem vás a nejste ani trochu schopni něco dělat. A co teprve, když se to stane o víkendu nebo během svátků. Pokud není nablízku lékař, vyzkoušejte na bolavý zub provizorní pomoc z přírody!

Citron na dáseň

Stačí, když máte po ruce citron nebo limetku. I když jsou šťávy z těchto citrusových plodů hodně agresivní k vaší zubní sklovině, dokážou mistrně zmást bolavé a rozjitřené nervy, a ty potom v okamžiku bolesti zubu neposílají rovnou tyto signály do vašeho mozku. Pomoc je jednoduchá: vložte si do úst kousek citronu a přiložte ho na citlivé místo. Pak zlehka cucejte. Opakujte víckrát po sobě. Sice stroužek česneku v uchu pomáhá právě při bolestech uší, ale mnohem účinněji působí ze stejného místa na bolavé zuby.

Malý stroužek česneku do ucha

Stačí malý stroužek nebo odříznutý plátek (necháme řez zaschnout, aby nedráždil pokožku) a zasuneme ho na kraj zvukovodu – jen tak, aby šel snadno vyndat. Účinkuje okamžitě! Pokud jste už zubaře navštívili a máte rozedřenou dáseň, udělejte si zelený čaj, nechte ho vychladnout a kloktejte ho. Má zklidňující účinky a dokáže bolest zahnat. Když se bolest nedá vydržet, tlačte na speciální body.

Když přijdete domů od zubaře

Tlak na bod mezi ukazovákem a palcem pomáhá snižovat bolest obecně. Dále na místa mezi nosem a horním rtem a na ušním lalůčku. Místa mačkejte deset sekund, pak tlak povolte. Opakujte několikrát po sobě s malými přestávkami.