Protančete se ke zdraví

Tancem ke zdraví

Snad každý tanec vám uvolní mysl, rozproudí tělo a vyplaví hormony ,,štěstí“. Ten orientální je pro ženské tělo značka ideál. Nedejte se odradit zmínkami škarohlídů o šaškování a vyzkoušejte ho.

Orientální tanec je úžasná pohybová terapie, při které protáhnete a zpevníte snad každý sval, z duše odplavíte chmury a trápení a okolí určitě nepřehlédne vaši novou vnitřní krásu a ženskost. Tak proč se trápit ve fitku, když ho nemáte ráda?

Důraz na symbol plodnosti

U nás je v zásadě orientální tanec synonymem břišního tance a postupně si získává značnou oblibu. Vždyť byl doslova stvořen pro ženské tělo a jeho půvab spočívá v tom, že klade hlavní důraz na břicho a pánevní oblast, která je symbolem plodnosti. Je jedním z nejvhodnějších způsobů tvarování a zpevňování ženského těla a zvládne ho žena v každém věku a s jakoukoli hmotností. Existuje mnoho druhů orientálních tanců, které se farmami, rytmem nebo pomůckami, v zásadě jde ale vždy o tance řízené trupem s důrazem na pohyb boků. Z jednotlivých kroků a pohybů lze sestavit choreografie, nebo je můžete kombinovat podle fantazie přímo do hudby. Základ orientálního tance tvoří jemné plynulé pohyby pánví, ať už kroužky, osmičky či vlny. Stejně podstatné jsou akcenty boky, pánví a hrudníkem. Nesmí chybět třesavé pohyby, tzv. shimmy. A jelikož si to tradice žádá, tančí se orientální tanec naboso, a to hlavně proto, abyste měli větší kontakt s matkou zemí. Při tanci se využívají také rozmanité rytmické nástroje, jako jsou například činely, nebo rekvizity ve formě svíček, vějířů či závojů.

Vnitřní oheň, ženskost, sebevědomí

Pokud budete orientální tanec provádět dobře a zachováte si všechna potřebná pravidla, brzy dojdete k tomu, že vám dá velkou léčebnou sílu. Díky němu budete daleko lépe koordinovat své pohyby a naučíte se správnému držení těla, což má celkově za následek zvýšení sebevědomí a mnohem větší projev ženskosti, a to i v běžném životě, nejen při tanci. Přirozeně se pak cítíte vyrovnanější a šťastnější, zbavíte se stresu, úzkosti a zjistíte, že se zmenšily vaše obtíže s komunikací, a dokonce i deprese. Hlavní pozitivní změna se časem projeví na každé ženě, jež orientální tance tančí. Uvolní se její vnitřní krása, která poté vyzařuje i navenek. Také vy se brzy budete cítit krásnější a žádanější.