Orgasmus – bezkonkurenční droga zdraví a mládí

Orgasmus

Receptů, jak být fit do vysokého věku, je celá řada, ale nade všemi vítězí mocný elixír – orgasmus. Vědci sice nevědí úplně přesně, jak v tento magický moment všechno funguje, ale proč tělu často dopřávat orgasmus, je jasné. Jen možná neznáte všechny jeho bonusy.

Orgasmus je další důkaz, že lidské tělo je zázrak. Je tak důmyslně vybaveno k prožívání potěšení, že je to skutečně obdivuhodné. Ale nejen to, tyto slastné sexuální prožitky mají pozoruhodné účinky na zdraví, celkovou pohodu a šťastné bytí.

Desatero zdravotních benefitů orgasmu

Podívejte se s námi na sexualitu z trochu jiného úhlu, než jste zvyklí. Prakticky.

1 Přírodní lék proti bolesti

A to velmi efektivní a intenzivní. Je vědecky dokázáno, že orgasmus tiší různé druhy bolesti, mimo jiné i bolest hlavy, takže výmluva – miláčku, dnes ne, bolí mě hlava… – je vlastně úplně nesmyslná. Jestli vás tedy bolí hlava (myšleno opravdu bolí), tak dnes naopak ano! Během sexuálního vzrušení se přirozeně zvyšuje práh bolesti až o 40 procent, při orgasmu dokonce o 100 procent. Za onou úlevou stojí oxytocin, který je už dlouho zkoumán jako velmi účinné analgetikum. Zdá se ale, že zásadní podmínkou je jeho přirozená tvorba, uměle dodaný nefunguje tak dobře a potíž je i s určením správného dávkování. Tělo ví nejlépe, jak a kolik oxytocinu vytvořit. Pravdou je, že orgasmus přináší jen krátkodobou úlevu od bolesti, uvádí se pouhých osm až deset minut. Výzkum ale říká, že postačí na sex myslet, a bolest se začne odplavovat.

2 Nejlepší antistresová metoda

Dá se říci, že jde asi o nejefektivnější relaxační metodu. Jak vzrušení narůstá, rozpálí tělo na maximum – a potom nastane uvolnění, kterému se těžko jiné vyrovná. Při orgasmu se do těla vyplavuje oxytocin (hormon lásky), který celkově zklidňuje a uvolňuje, navozuje pocit bezpečí a působí proti bolesti, po orgasmu se v těle tvoří prolaktin, jenž má rovněž uklidňující účinky.

3 Zdravé antidepresivum

Orgasmus prokazatelně pomáhá proti depresím a úzkostem. K blahodárnému působení oxytocinu a prolaktinu si přidejte ještě gejzír endorfinů a je jasné, že orgasmus je dokonalé antidepresivum (při vyvrcholení se do těla šíří serotonin, který jinak uměle dodávají právě antidepresiva) a anxiolytikum (lék proti úzkosti) v jednom. Pravidelné sexuální uspokojení tak podporuje psychické zdraví, pomáhá zvládat stres a předcházet psychosomatickým problémům a civilizačním chorobám.

4 Spolehlivý prášek na spaní

Po orgasmu budete spát jako nemluvně, protože se po něm vyplavuje již zmiňovaný prolaktin – hormon, který zklidňuje a navozuje pocit úlevy a příjemné únavy. Takže orgasmus je podstatně lepším a příjemnějším lékem na nespavost než prášky a silnějším než bylinky.

5 Posila a výživa pro mozek

Při sexuálním vzrušení a orgasmu obzvlášť se zrychluje krevní oběh a zvyšuje se přísun krve do mozku. Snímky z magnetické rezonance jasně ukazují, že při orgasmu se intenzivně prokrví všechny části mozku, a to znamená i jeho lepší okysličení a bonusovou dodávku důležitých živin.

6 Nejlepší cvičení pánevního dna

Pánevní dno je důmyslný systém několika svalových vrstev a cílené ovládání jeho svalů je schopnost, které docílíte jen pravidelným tréninkem. Při sexuálním vzrušení a orgasmu se stahují svaly celé oblasti pánevního dna, tím pádem se intenzivně prokrvují, okysličují a posilují. Zároveň je to nejlepší prevence potíží s prostatou včetně rakoviny u mužů a prevence inkontinence u žen. Čím lépe jste schopni pánevní dno ovládat a vědomě používat, o to intenzivnější a delší orgasmy prožíváte. Svaly se prostě musejí trénovat a v tomto případě odměna za trénink určitě stojí za to…

7 Botox bez konkurence

Intenzivní prokrvení a okysličení celého těla je blahodárné i pro kůži a mix všech prospěšných látek působí jako ta nejlepší výplň zevnitř. Například jedna z mnoha, růstový hormon, intenzivně a přirozeně zlepšuje elasticitu pleti. Celá řada žen může určitě potvrdit, že s dostatkem sexu se pojí i rozzářená pleť, zvýšené sebevědomí a spousta komplimentů…

8 Pořádný bonus pro imunitu

Je ověřeno, že sexuální vzrušení a orgasmus zvyšují v krvi hladinu bílých krvinek. Takže zvlášť v období viróz víte, co máte dělat…

9 Pravidelnost zvyšuje libido

Pánevní dno je protkané nervovými receptory, a když je pravidelně trénujete, reagují svižněji a slast, kterou vyvolávají, je intenzivnější a delší, než když zahálejí. S každým dalším orgasmem si sexuální vzrušení více užíváte, a tím pádem po něm i více toužíte…

10 Roky života navíc

Vědecké studie potvrdily i to, že vyšší frekvence orgasmů výrazně snižuje riziko kardiovaskulárních nemocí a komplikací včetně infarktu. Jaké je k tomu zapotřebí dávkování? Přibližně dva a více orgasmů týdně, i když samozřejmě nejde o soutěžení a pravidla. Navíc – jak technicky a prakticky se k orgasmu vzájemně s partnerem nebo sami dovedete, je podružné. Naše tělo je moudré, mnohdy stačí soustředit se na něj a nechat vše plynout…

Co se v těle děje při orgasmu?

Zvýší se srdeční tep a zrychlí krevní oběh, celé tělo je více okysličené. Svaly jsou aktivní, některé svalové skupiny více než jiné. V mozku nastane úplné pozdvižení. Je zaplavený informacemi z fyzického i psychického vzrušení. Zapojen je limbický systém, aktivuje se centrum potěšení, vyplaví se endorfiny, vyšší je i hladina dopaminu, hypotalamus chrlí oxytocin. Naopak ta část mozku, která má na starosti ovládání myšlenek a chování, se během orgasmu vypíná – dostavuje se pocit ztráty kontroly. Mozek se chová velmi podobně jako na silných drogách (orgasmus na něj má stejný efekt jako lajna kokainu…).